EAYK
EAYK English
Haberler / TROFE SONUÇLARI ve

 

Sevgili dostlarımız,
kulüplerimiz EAYK ve ICYC ‘nin birlikte düzenlediği 2017 Kış Trofemizi geçtiğimiz haftasonu yapılan 6. ayakla birlikte keyifle ve coşkuyla tamamlamış bulunuyoruz.

İstatistiklerle konuşacak olursak;
bu trofede her iki kulübün güncel lisanslı sporcu sayısı 198.

2017 itibarıyle yarışan aktif sporcu sayısıyla, EAYK Türkiye’deki kulüpler arasında 3. sırada.

Trofemize sadece iki kulübün sporcuları değil, ülkemizin dört bir yanından gelen sporcular da katıldı.

Trofemizi sürekli takip eden teknelerimizin yanısıra, bazı ayaklara katılan tekneleri de gözönüne alırsak, toplamda 42 tekne kayıt yaptırdı, parkurlara çıktı. Filonun % 70’i IRC teknelerinden oluşmakta ve kurallarımız gereği gelecek trofelerde mevcut Destek grubundaki tekneler de IRC’li teknelere eklenince, yarışlarımızın kalitesi çok yükseklere çıkacak.

Çeşme parkurunun deli dolu havası trofenin bir çok ayağında etkili oldu. Bazen düşük, bazen ise çok yüksek hava şartlarına maruz kalan ekiplerden neyse ki çok ağır hasar gören olmadı. Çeşmenin havasına inat, 6 ayakta 12 heyecanlı yarış yapabilme imkanı bulduk.

Trofe boyunca şunu gördük ki, Çeşme parkuru yarışlara çok şey kattı. Ekiplerin zaman zaman ağır havalardaki yarış becerilerinin gelişmesinin yanısıra, yarış sonrası ekiplere sunduğu imkanlarla da Çeşme farkını belli etti. Renkli ve hareketli geceleriyle geç saatlere kadar yarışçıları içine alan Çeşme, laf aramızda pazar sabahı olan yarışlarda biraz zor uyanmalara sebep olduysa da, kimse şikayetçi değildi.

Tüm trofe boyunca yanımızda olan, saatlerce ekipleri bekleyen, ağır deniz koşullarında botlarla şamandra atmaya, hat kurmaya çalışan, bizlere çok şey katan hakemlerimiz en büyük teşekkürü hakettiler.

Bir diğer teşekkürümüz, Çeşme Marina’ya ve başta Sevgili Can Akaltan olmak üzere tüm marina ekibine. Yarışlar için tüm imkanlarını seferber eden Çeşme Marina’nın arkamızda olduğunu bilmek, denizde hepimize bambaşka bir güven verdi.

Bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm sponsorlarımıza da gönül dolusu teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Trofe boyunca bizi yalnız bırakmayan başta Sevgili Seden Erdi ve onun şahsında tüm gazeteci,muhabir, fotoğrafçı, kameraman,yazar meslektaşlarına da teşekkürü borç biliriz.

Ve elbette ki onlarca tekneyle ve yüzlerce sporcuyla trofemize katılan tüm ekipler başrolü paylaştılar, iyi ki varlar. 

2017 Sonbahar Trofemizde görüşmek üzere.
EGE AÇIKDENİZ YAT KULÜBÜ  |IC Çeşme Marina Yatırım Turizm ve İşletmeleri A.Ş. 1016 Sok. No: 2/24 35930 Çeşme İZMİR  |  

GSM : 0541 570 69 03  |  ofis@eayk.net

pitikare web tasarım